اول خرید کنید و سپس مبلغ را درب منزل به مامور پست تحویل دهید

گالری عکس دایناسور ها

dinosaur photo gallery

همانطور که می دانید هیچ عکس طبیعی از دایناسور ها به جز تصاویر فسیل استخوان های سر هم شده آنها در دسترس نمی باشد ، اما امروزه به کمک سیستم های پیشرفته شبیه سازی کامپیوتری می توانیم تصاویری شبیه به واقیعت از دایناسور ها را ( در فیلم ها و تصاویر ) مشاهده و آنها را همانطوری که در دوران ماقبل تاریخ قبل عصر یخبندان بودند تجسم نماییم  .

گالری عکس دایناسور ها

Dainasor image عکس دایناسور های ماهی aks daynasor 

عکس دایناسور ها daynasor giyah khar عکس دایناسور پرنده 

dinosaur photo gallery دایناسور  

نبرد بین دایناسور ها u;s nhdkhs,v جنگ دایناسور ها 

دایناسور وحشی گوشتخار دایناسور پرنده دایناسور گیاه خوار 

دایناسور دایناسورهای گوشتخوار شنس یشغدشسخق 

 


دایناسورها ، (به انگلیسی :  dinosaur ) گروهی از خزندگان مهره‌داری بودند که برای بیش از ۱۶۰ میلیون سال حاکم اکوسیستم‌های زمین بودند . قبل از دورهٔ تریاس ( حدود ۲۳۰ میلیون سال پیش ) تا آخر دوره کرتاسه ( حدود ۶۵ میلیون سال پیش ) بیش‌تر آن‌ها در رویداد انقراض دوران سوم کرتاسه منقرض شدند.
تحقیقاتی که حدود سال ۱۹۷۰ انجام شد نشان می‌دهد دایناسور به احتمال زیاد اجداد پرندگان
هستند.

دایناسور ها از نظر تغذیه بر چند  نوع هستند : دایناسورهای گیاهخوار ، گوشتخوار و همه چیز خوار

بعضی از دایناسورها گوشت خوار بودند. اما بیشتر دایناسورها گیاه خوار بودند. در هر زنجیره غذایی ، باید موجودات زنده بیشتری در سطح‌های پایین تر زنجیره غذایی وجود داشته باشد وگرنه انتقال انرژی غذا کافی نخواهد بود . شمار زیادی از گیاهان ( تولید کنندگان یا آنها که خودبخود تغذیه می‌کنند ) غذای تعداد کمتری از گیاهخواران ( مصرف کنندگان اولیه نامیده می‌شوند ) را تأمین می‌کنند . این گیاهخواران به وسیله تعداد کمتری از گوشتخواران (مصرف کنندگان ثانویه نامیده می‌شوند) خورده می‌شوند. برای مثال صدها جریب گیاه لازم بوده تا گروه کوچکی از تریکراتوپ‌ها تغذیه شوند. این گروه تریکراتوپ‌ها می‌توانستند غذای تنها یک تی رکس را تأمین کنند تا تی رکس به زندگیش ادامه دهد. اگر شما به انواع دایناسورها نگاه کنید، می‌بینید که ۶۵ درصد دایناسورها گیاهخوار بودند و تنها ۳۵ درصد آنها گوشتخوار بودند. اگر به فسیل‌های پیدا شده هم نگاه کنید می‌بینید که درصد گیاهخواران حتی بیش از این افزایش می‌یابد. چون که فسیل‌های زیادی از بعضی از دایناسورهای گیاهخوار پیدا شده. برای مثال بیش از صد فسیل پروتوسراتوپ‌ها پیدا شده، در حالی که در مقابل تنها چند فسیل تی رکس پیدا شده‌است .


دایناسور های گیاهخوار :
گیاهخواران معمولاً دندان‌های کند و بی نوکی دارند که برای کندن گیاهان (برگ‌ها، شاخه‌های کوچک و ...) مناسب است. همچنین بعضی‌ها دندان‌های تخت و صافی دارند که برای خرد و آسیاب کردن فیبرهای گیاهی سخت مناسب است. گیاهخواران معمولاً باید نسبت به گوشتخواران حجم خیلی بزرگ تری از مواد غذایی را بخورند تا همان مقدار کالری را به دست آورند (چون که برگ‌ها، شاخه‌های کوچک و ریشه‌ها کالری کمتری دارند. گیاهخواران معمولاً دستگاه‌های گوارش بزرگ‌تری هم نسبت به گوشتخواران دارند.

دایناسور های گوشتخوار :
گوشتخواران یا تروپودها نیاز داشتند تا راهی برای به دست آوردن گوشت پیدا کنند . دایناسورهای گوشتخوار معمولاً پاهای قوی بلندی داشتند که با استفاده از آنها می‌توانستند سریع بدوند تا شکارشان را به چنگ آورند . آنها همچنین به فک‌های قوی بزرگ و دندان‌های تیز و چنگال‌های مرگبار نیاز داشتند تا بتوانند شکارشان را پاره پاره کنند و بکشند . دید خوب ، حس بویایی تیز و یک مغز بزرگ برای این که استراتژی‌های شکار را طرح ریزی کنند هم خیلی برای شکار موفق مهم بوده . بسیاری از گوشتخواران ممکن است به شکل گله‌ای شکار می‌کرده‌اند . بعضی از دایناسورها ماهی خوار بودند. بعضی از دایناسورها ممکن است حتی همنوع خوار بوده‌اند و همنوع خودشان را می‌خورده‌اند.


جانوران همه چیزخوار
تنها چند دایناسور شناخته شده همه چیزخوار بوده‌اند ( یعنی هم گیاهان و هم جانوران را می‌خورده‌اند ) . همچنین بیشتر گیاهخواران ،  همه چیزخوار اتفاقی بودند . چون که موقعی که گیاهان را می‌خوردند تعداد خیلی زیادی از حشرات و جانوران کوچک را هم می‌بلعیدند.

 سایز بزرگتر عکس دایناسور ها در ادامه مطلبمنبع:
http://animal-photo.ir


تاریخ : شنبه 12 شهریور 1390 | 05:22 ق.ظ | نویسنده : | نظرات

اگر از این مطلب خوشتان آمد وارد جیمیل خود شوید و بر روی 1+ کلیک کنید


دريافت كد گوگل پلاس

دریافت کد گوگل پلاس

X